<<<< Zpět na články

Jak se změníte po půl roce v Sabanero

Autor:
Četlo již:
1768 očí
Téma:
PPC

Dneska jsem si vzala na paškál PPC specialistu Marka, který ví, jak klientům vydělat statisíce. Co ho v práci motivuje a jak tráví svůj volný čas? Pojďte se společně se mnou podívat, jak vypadá příběh tohoto Statečného sokola. Aby bylo jasno, Statečný sokol je jeho nová indiánská přezdívka. :)

Ahoj Marku, už jsi v Sabanero 6. měsíc. Jak se Ti tady zatím líbí?
Do Sabanero jsem měl nastupovat v lednu, ale nakonec mě mezi indiány vzali už v prosinci, což mi maximálně vyhovovalo. Ze začátku jsem si nemohl zvyknout, že máme kanceláře v podkroví, a tak je vidět jen přes střešní okna na oblohu. Ale už jsem si na to zvykl. Jinak se mi tady líbí i super kolektiv, který umí táhnout za jeden provaz a dělá pro klienty maximum.

 

Jak ses o práci v Sabanero vůbec dozvěděl a proč Tě lákalo pracovat právě tady?
Když zapátrám v paměti, tak si matně vzpomínám, že jsem se na stránky Sabanero, resp. na stránky splnisny.cz, dostal už někdy na střední škole. Hodně mě zaujala prezentace firmy a od té doby jsem ji měl v povědomí. Když jsem si po výšce hledal lepší práci na pozici PPC specialisty, věděl jsem, že Sabanero je ta pravá volba. Musím se přiznat, že nejdříve jsem měl trochu obavy, jestli budu dost dobrý na to, abych se v tak významné společnosti udržel. Teď po šesti měsících jsem stále tady, dokonce se mnou děláš rozhovor, povedlo se mi to. :)

Můžeš ve zkratce popsat, co je Tvojí náplní práce a co Tě na ní baví?
Mojí náplní práce je především správa PPC kampaní v AdWords a Skliku, ale taky dělám hodně i do reklamy na Facebooku. PPC reklama je jako výherní automat – když začneš vyhrávat, padají konverze, a to je samozřejmě super. Líbí se mi, že moje práce není stereotypní, protože každá kampaň má svá specifika, se kterými je třeba se poprat. Tato práce tedy vytváří neustále nové výzvy, které rád zdolávám.

Když porovnáš svoji práci při nástupu a teď, změnilo se něco?
To každopádně! Za tu krátkou dobu, co tady pracuju, jsem se posunul neskutečně dopředu. Jelikož se náš tým skládá z lidí, kteří mají hodně zkušeností a ví, co dělají, tak jsem od všech doslova hltal nové informace. Bylo jich opravdu hodně. Tohle je totiž jedna z prací, kde se člověk musí pravidelně vzdělávat. V našem oboru pořád přicházejí nějaké novinky, a to co fungovalo včera, už dnes může být úplně jinak.

Takže se vzděláváš i ve svém volném čase?
Jak už jsem říkal. Pokud chce člověk dělat úspěšné PPC reklamy, musí se vzdělávat. Volného času sice tolik nemám, ale na zdokonalování si vždycky prostor najdu. Nejčastěji po večerech, takže to mám místo pohádek na dobrou noc (smích). Začal jsem chodit i do angličtiny, protože jsem v ní docela zakrněl. Vzhledem k tomu, že ji potřebuji i při své práci, chci v ní být lepší.

Co Tě motivuje být neustále lepším?
Jedním z důvodů jsou určitě kolegové v práci. Všichni jsou maximálně zapálení pro věc a mě to přirozeně nutí držet s nimi krok. Dalším důvodem je má povaha. Když něco dělám, tak jedině pořádně. Se svými výsledky chci být spokojený a nechci se pod ně bát podepsat. Při své práci řeším denně spoustu problémů a při jejich řešení, se posouvám neustále dopředu. Jsem taky hodně soutěživý, takže se snažím zlepšovat v tom, co dělám. Právě to mě motivuje, abych se učil nové věci a byl dneska lepší než včera.

Jak to vidíš kariérně do budoucna?
To je dobrá otázka. Popravdě už jsem ji dostal hodněkrát, ale nikdy jsem na ni nedokázal pořádně odpovědět. Baví mě to, co právě teď dělám, ale člověk se postupně vyvíjí a tím mění i své priority. Proto neříkám, že bych se za pár let nechtěl posunout na nějakou vyšší pozici. Třeba jako manažer (smích).

Ať se nebavíme jen o práci. Jak relaxuješ, když klientům zrovna nevyděláváš statisíce? :-)
Relax je pro mě sport, který miluju. V posledních pár letech jsem podlehl cyklistice, které věnuji nejvíce volného času. S přítelkyní a pejskem hodně běháme po horách. Nejčastěji v Beskydech, které nabízí krásné výhledy, a to je teprve ten pravý relax.

Už Tě nebudu dále trápit, díky za rozhovor. :)
Taky děkuju, zase někdy ahoj. :)

Hodnocení

Ohodnoťte tento článek. Již to udělalo 6 uživatelů

O autorovi

Lucie K.

Kreativka s nadšením do online marketingu, kterou baví vymýšlet, psát a tvořit. Ráda hraje squash, chodí po horách, hudebních festivalech a na tajňačku se učí hrát na ukulele. :)

Zeptejte se přímo autora

Odpovědět do diskuze